Icebug Ivalo3 W BUGrip -nastakengät

184,90

Icebug Ivalo3 W BUGrip -nastakengät ovat tyylikkäät ja helppokäyttöiset nastakengät naisille. Niissä on pitävät BUGrip-nastat!

Varastossa, toimitus 1-3 päivää.

Poista
- +
Tuotetunnus (SKU): 545 Osastot: , , ,

Icebug-kenkien kokotaulukko

Tämän kokotaulukon avulla valitset itsellesi sopivan kokoiset Icebug-kengät.

USL taulukossa tarkoittaa ”US ladies” -kokoa.

Oikean koon löydät mittaamalla jalkateräsi pituuden ja lisäämällä siihen 0,6–1 cm käyntivaraa. Vertaa lukemaa kengän sisämittaan kokotaulukossa, ja valitse sopivin koko.

USUSLEUUKJPKengän sisämitta (cm)
N/AL5,53632223,1
N/AL636,53.522,523,5
N/AL6,53742323,9
N/AL737,54.523,524,3
N/AL7,53852424,8
N/AL8395.524,525,2
7L8,54062525,6
7.5L940,56.525,526,0
8L9,54172626,5
8.5L1041,57.526,526,9
9L10,54282727,3
9.5N/A42.58.527,527,7
10N/A4392828,1
10.5N/A449.528,528,6
11N/A45102929,0
11.5N/A45,510.529,529,4
12N/A46113029,8
12.5N/A46,511.530,530,2
13N/A47123130,7
14N/A481331,5N/A
15N/A491432N/A

Icebug Ivalo3 W BUGrip -nastakengät naisille

Icebug Ivalo3 W BUGrip -nastakengät ovat jo naisten kestosuosikit. Kengissä on leveä lesti, kevyt rullaavuus ja helppokäyttöinen etuvetoketju.

Näiden Icebug-kenkien pinta on 100-prosenttisesti kierrätysmateriaalista valmistettua RipStop-tekstiiliä sekä tyylikästä mokkanahkaa.

  • RipStop-tekstiili on kestävää polyesterikangasta, joka on erittäin kevyttä. RipStop-materiaalille ominainen kudonta estää kangasta purkautumasta ja repeämästä.
  • Kengissä käytetty RipStop-tekstiili on valmistettu GRS-sertifioidusta kierrätetystä PET-muovista.
  • Kenkien kangas on valmistettu Bluesign®-standardin menettelyjä noudattaen.
  • Bluesign®-hyväksytyt materiaalit ovat myös tutkitusti turvallista tuottaa ja käyttää.
  • Kenkien RipStop-tekstiilin kuidut on värjätty Solution Dye -tekniikalla, mikä kuluttaa lisäksi vähemmän vettä ja energiaa kuin perinteinen värjäys väripesutekniikalla.

Ivalo3-kenkien mokkanahka valmistetaan myös parkitsimossa, joka luokitellaan korkeimmalle kultatasolle, kun arvioidaan nahan työstöstä aiheutuva ympäristövaikutuksia. Tuotannon ympäristöluokittelun myöntää kansainvälinen Leather Working Group Ltd, joka arvioi nahan parkitsemista koskevien ympäristövaatimusten noudattamista.

Kenkien ProtecPU™-vahvike suojaa kenkiä märältä sekä loskalta . Kärjessä ja kannassa oleva TPU Mudguard tuo lisäsuojaa.

Kengät on myös varustettu pienillä heijastavilla 3M-osilla. Muistathan, että heijastavat koristeet eivät kuitenkaan korvaa asianmukaisen heijastimen tai heijastinliivin käyttöä hämärän aikaan liikuttaessa.

Ivalo3-kengät on helppo pukea ja riisua niiden etuvetoketjun ansiosta. Vetoketjussa on myös iso solki, joten siihen on helppo tarttua myös hansikkaat kädessä. Varren takaosassa oleva lenkki auttaa vetämään kengät jalkaan.

Kenkien sisäpuoli on valmistettu kierrätetystä, GRS-sertifioidusta, polyesterisestä fleecekankaasta. Myös fleecekankaan valmistaja täyttää Bluesign®-standardin arviointiperusteet, mikä tarkoittaa sitä, että materiaali on valmistettu kestävän kehityksen periaatteita noudattaen ja materiaali on myös tutkitusti turvallista valmistaa ja käyttää. Kengissä käytettävä fleece on värjätty Solution Dye -tekniikalla, joka kuluttaa perinteistä väripesutekniikkaa vähemmän vettä ja energiaa.

Kenkien pohjallinen on valmistettu osittain biomassasta. Kyseessä on ekologinen Bloom™-pohjallinen, jossa perinteinen EVA-solumuovi on korvattu 20-prosenttisesti vesistöistä kerätyllä levällä.

Kenkien pohjallisen pinta on samaa tekstiilituotannon ylijäämästä valmistettua Woolpower®-merinovillasekoitetta kuin kengän varressa. Pohjallisessa käytetty merinovilla on luonnostaan huono kasvualusta mikrobeille, joten pohjallinen säilyy raikkaana pidempään. Lisäksi merinovilla lämmittää myös kosteana, joten pohjallinen tuntuu aina mukavalta jalassa.

Icebug-kenkien 16 hiiliteräksistä BUGrip-älynastaa tekevät näistä nastakengistä pitävät ja turvalliset. Voit kävellä rennosti ja vapaasti vaikka peilijäällä – Icebug huolehtii hyvin pidosta. Erityiset Icebug-nastakengistä tekee niiden BUGrip®-pohjat, joiden älynastat toimivat itsenäisesti ja älykkäästi reagoiden alustaan. Nastat uppoavat jäähän, mutta kovilla alustoilla, kuten asfaltilla, nastat painuvat hieman kengän pohjan sisään. Tällöin pidon antaa kumipohja, joka näissä kengissä sisältää myös 20-prosenttisesti kierrätettyä kumia.

Näin BUGrip®-älynastakengät toimivat

Bugrip-älynasta

Icebugin BUGrip®-pohja on erikoiskumipohjan sekä siihen yhdistettyjen hiiliteräsnastojen toimiva kokonaisuus. Älykkäät BUGrip®-nastat toimivat itsenäisesti, mukautuvat alustaan ja antavat aina parhaan mahdollisen pidon. Pehmeillä alustoilla, kuten jäällä ja lumella, BUGrip®-nasta pureutuu alustaan. Kovilla ja tasaisilla alustoilla, kuten asfaltilla ja betonilla, nasta painuu pohjakumin sisään. Kovilla ja epätasaisilla alustoilla, kuten kivillä ja kallioilla, pito syntyy kumipohjan ja nastojen yhteisvaikutuksesta.

  • Huom. Emme voi tietenkään taata, ettei liukastumisia tapahtuisi Icebug-kengistä huolimatta.
  • Nastakenkiä ei suositella sisäkäyttöön.
  • Erityisesti on varottava pehmeitä lattiapintoja, kuten puisia lattioita ja muovimattoja.

Löydät kaikki Shop4me-verkkokaupassa olevat naisten nastakengät täältä.

Tekniset tiedot

Väri Black

Pinta Mokkanahka, "Nahka valmistetaan parkitsimossa, jonka Leather Working Group Ltd luokittelee kultatasolle.", Bluesign®-standardin mukainen ja Solution Dye -värjätty GRS-sertifioitu kierrätyspolyesterinen RipStop-tekstiili, Suojaava TPU Mudguard -vahvike, Suojaava ProtecPU™-vahvike

Sisus Bluesign®-standardin mukainen ja Solution Dye -värjätty GRS-sertifioitu kierrätyspolyesterinen fleecevuori

Pohjallinen EVA:sta ja leväkasviperäisestä biomassasta valmistettu Bloom™-pohjallinen, Kierrätettyä merinovillaa sisältävä Woolpower®-huopa, Irrotettava

Välipohja EVA, Sisältää 20 % leväkasviperäisestä biomassasta osittain valmistettua Bloom™-vaahtoa, ESS-vakaaja

Pohja BUGrip®-pohja 16:lla hiiliteräsnastalla, 20 % kierrätettyä kumia

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Icebug Ivalo3 W BUGrip -nastakengät”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *