Icebug NewRun M BUGrip -nastakengät

174,90

Icebug NewRun M BUGrip -nastakengät ovat vaimennetut ja vakaat miesten nastalenkkarit. Tehty erityisesti kaupunkimaiseen ympäristöön, jossa tiet ovat talvella jäisiä, kovia ja liukkaita.

Varastossa, toimitus 1-3 päivää.

Poista
- +
Tuotetunnus (SKU): 526 Osastot: , , , , , Avainsanat tuotteelle , , , ,

Icebug-kenkien kokotaulukko

Tämän kokotaulukon avulla valitset itsellesi sopivan kokoiset Icebug-kengät.

USL taulukossa tarkoittaa ”US ladies” -kokoa.

Oikean koon löydät mittaamalla jalkateräsi pituuden ja lisäämällä siihen 0,6–1 cm käyntivaraa. Vertaa lukemaa kengän sisämittaan kokotaulukossa, ja valitse sopivin koko.

USUSLEUUKJPKengän sisämitta (cm)
N/AL5,53632223,1
N/AL636,53.522,523,5
N/AL6,53742323,9
N/AL737,54.523,524,3
N/AL7,53852424,8
N/AL8395.524,525,2
7L8,54062525,6
7.5L940,56.525,526,0
8L9,54172626,5
8.5L1041,57.526,526,9
9L10,54282727,3
9.5N/A42.58.527,527,7
10N/A4392828,1
10.5N/A449.528,528,6
11N/A45102929,0
11.5N/A45,510.529,529,4
12N/A46113029,8
12.5N/A46,511.530,530,2
13N/A47123130,7
14N/A481331,5N/A
15N/A491432N/A

Icebug NewRun M BUGrip -nastakengät miehille

Icebug NewRun M BUGrip -nastakengät ovat vaimennetut ja vakaat miesten nastalenkkarit. Icebug NewRun M BUGrip -nastakengät on tehty erityisesti kaupunkimaiseen taajamaympäristöön, jossa tiet ovat talvella jäisiä, kovia ja liukkaita.

Naisten saman kengän löydät täältä.

NewRun M BUGrip -nastakenkien pintakangas on vahvaa polyesteriä ja se on valmistettu Bluesign®-standardin periaatteita noudattaen.

Bluesign®-tuotannossa tavoitellaan ympäristökuormituksen pienentämistä valvomalla ilmakehään ja vesistöihin koituvia päästöjä, varmistamalla samalla erittäin korkea laatu ja kestävät tuotteet sekä takaamalla työntekijöiden ja myös kuluttajien turvallisuus. Bluesign®-standardin mukaan valmistettujen kenkien polyesterinen tekstiili on ihanteellista materiaalia juoksukenkiin, joissa tavoitellaan yhtä aikaa kestävyyttä ja keveyttä.

  • TPU-muovinen kurasuoja on kuumasaumattu NewRun-kengän ympärille. Materiaalina TPU on erittäin hyvin kulutuksen-  sekä säänkestävää.
  • Kierrätetystä PET-muovista valmistetuilla kengännauhoilla kengät asettuvat mukavasti jalkaan.
  • Välipohjan lievästi alaspäin levenevä muoto lisää kenkien vakautta ja samalla mukavuutta. Nämä kengät sopivat hyvin myös pitkille lenkeille.
  • Kenkien sisus on nopeasti kuivuvaa kierrätyspolyesteristä verkkovuorta. Kuten sen pintakangas, myös vuorikangas on valmistettu Bluesign®-standardin periaatteita noudattaen.
  • Vuorikankaan yksittäiset kuidut on värjätty Solution Dye -tekniikkaa käyttäen – pienempi veden ja energiankulutus kuin perinteisessä väripesukäsittely.

Icebug NewRun M BUGrip -nastakenkien pohjallinen on OrthoLite® Hybrid™ -pohjallinen, joka sisältää 15 prosenttia tuotannosta ylijäänyttä vaahtomuovia ja 5 prosenttia kierrätettyä kumia. OrthoLite®-pohjallinen säilyttää iskua vaimentavat ominaisuutensa pitkään, se on kevyt ja erittäin hengittävä.

  • Pohjallisen pintakangas on GRS-sertifioitua kierrätyspolyesteriä ja sen valmistaja täyttää Bluesign®-standardin arviointiperusteet. Kangas on Solution Dye -värjätty. Pohjallinen on konepestävissä hellävaraisesti alhaisessa lämpötilassa.

NewRun M BUGrip -nastakenkien pohjissa on 17 hiiliteräksistä nastaa, joiden ansioista voit juosta rennosti kelillä kuin kelillä. Askel ei lipsu kovissakaan vedoissa, vaan askel on varmaa ja luonnollista. Kun pito on hyvä, myös juoksuasentosi säilyy neutraalina. Sinun ei tarvitse ”sipsuttaa”, joten keho ei rasitu turhasta jännittämisestä.

Icebug-nastakengillä juokseminen on paitsi turvallista, niin myös rentoa ja nautinnollista. Icebug-nastakenkien BUGrip®-pohjien nastat toimivat itsenäisesti ja älykkäästi reagoiden alustaan – ne toimivat aina peilijäältä asfaltille. Voit keskittyä tärkeimpään, eli juoksuun, omaan suoritukseesi, olosuhteista piittaamatta. Icebug huolehtii pidosta.

Näin BUGrip®-älynastakengät toimivat

Bugrip-älynasta

Icebugin BUGrip®-pohja on erikoiskumipohjan sekä siihen yhdistettyjen hiiliteräsnastojen toimiva kokonaisuus. Älykkäät BUGrip®-nastat toimivat itsenäisesti, mukautuvat alustaan ja antavat aina parhaan mahdollisen pidon. Pehmeillä alustoilla, kuten jäällä ja lumella, BUGrip®-nasta pureutuu alustaan. Kovilla ja tasaisilla alustoilla, kuten asfaltilla ja betonilla, nasta painuu pohjakumin sisään. Kovilla ja epätasaisilla alustoilla, kuten kivillä ja kallioilla, pito syntyy kumipohjan ja nastojen yhteisvaikutuksesta.

  • Huom. Emme voi tietenkään taata, ettei liukastumisia tapahtuisi Icebug-kengistä huolimatta.
  • Nastakenkiä ei suositella sisäkäyttöön.
  • Erityisesti on varottava pehmeitä lattiapintoja, kuten puisia lattioita ja muovimattoja.

Löydät kaikki Shop4me-verkkokaupassa olevat miesten nastakengät täältä.

Tekniset tiedot

Kiertojäykkyys: Medium (Kevyt, Medium, Vakaa)
Drop: 6–9 mm
Vaimennus: Voimakas (Kevyt, Medium, Voimakas)
Lesti: Medium (Kapea, Medium, Leveä)

Väri Black/Poison

Pinta Bluesign®-standardin mukainen polyesterinen pintakangas, Hitsattu TPU Mudguard

Sisus Bluesign®-standardin mukainen ja Solution dye -värjätty kierrätyspolyesterinen verkkovuori

Pohjallinen "OrthoLite® Hybrid™-pohjallinen, joka sisältää 15 % tuotannosta ylijäänyttä vaahtomuovia ja 5 % kierrätettyä kumia", Bluesign®-standardin mukainen ja Solution Dye -värjätty GRS-sertifioitu kierrätyspolyesterinen tekstiili, Irrotettava

Välipohja Kevyt EVA, Sisältää 20 % leväkasviperäisestä biomassasta osittain valmistettua Bloom™-vaahtoa

Pohja BUGrip®-pohja 17:llä hiiliteräsnastalla

Paino 300 g (koko US 9)

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Icebug NewRun M BUGrip -nastakengät”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *